Laminátové a vinylové podlahy Quick – Step, aký je medzi nimi rozdiel?

Výber dokonalej podlahy je dôležitým krokom pri vytváraní výnimočného domova. Laminátové a vinylové podlahy sú najobľúbenejšie typy podláh, ktoré sa často porovnávajú. Aj keď z diaľky vyzerajú podobne, obe majú svoje špecifiká. Výhodou oboch je, že dobre vyzerajú, sú odolné a jednoducho sa inštalujú . Viete v čom sa odlišujú a pre ktorú sa rozhodnúť? Radi vám v tom poradíme.

Laminátová podlaha Quick – Step

Laminátová podlaha obsahuje 99% prírodných látok – dreva. Pod vrchnou dekoratívnou vrstvou sa nachádza vrstva rezistentná. Jadro laminátových podláh je zložené z HDF (vysoko tvrdá drevovláknitá doska). Laminátové podlahy sú tvrdšie ako vinylové. Kvalitná laminátová podlaha je charakteristická svojou odolnosťou a vo väčšine sérií od Quick – Stepu aj vodeodolnosťou pomocou inovatívnej úpravy Hydroseal, vďaka ktorej je možné laminát použiť aj v kúpeľni či predsieni. Laminátové podlahy od Quick – Stepu sú tiež antistatické a extrémne odolné voči poškriabaniu, čo ocenia najmä rodiny s deťmi a majitelia domácich miláčikov.

Novinka od Quick – Stepu – Capture vás chytí za srdce

Pri laminátovej podlahe Capture farba a štruktúra prechádza až k spojom a zrnitosti dreva, a práve preto je podlaha Capture na nerozoznanie od pravého dreva. Zvoľte si život úplne bez starostí. Podlaha Capture sa jednoducho udržiava a má výnimočnú odolnosť voči poškriabaniu. Vaša podlaha ostane tip-top na celé roky.

Vinylové podlahy Quick – Step

Základnou vlastnosťou vinylových podláh je, že sú vyrobené zo 100% polyméru – a teda z plastu. Sú zložené zo štyroch vrstiev. Spodnú vrstvu tvorí sklolaminát, čo ju robí ľahko inštalovateľnou na akékoľvek nerovnejšie povrchy. Zároveň je táto vrstva zvukovo-izolačná. Druhú vrstvu tvorí polymér, nad ktorým je vrstva zabezpečujúca odolnosť voči vode a poškriabaniu. Vrchná vrstva, takzvaná dekoračná, imituje prírodný vzhľad materiálu, zvyčajne dreva či kameňa.
Vinylové podlahy sú 100% odolné voči vlhkosti. Sú preto dobrou voľbou na použitie v miestach s vyššou vlhkosťou ako sú kúpeľne, kuchyne či predsiene. Ich výhodou je tiež maximálne tichý nášľap, skvelá tepelná vodivosť ale aj nárazu a oteru vzdornosť. Vinylová podlaha je veľmi pohodlná, jednou z jej najväčších výhod je komfort, je pocitovo veľmi mäkká a teplá .Tieto vlastnosti sú dôležité hlavne pre zákazníkov s malými deťmi, kde sa po podlahe chodí prevažne bez obuvi a očakávajú sa aj pády, či chôdza „po štyroch“. Malé deti a rodičia, ktorí sa im venujú často trávia čas sedením na podlahe, pri vinylovej podlahe už koberec nebude potrebný. Vlastnosť, ktorú je ešte potrebné zdôrazniť, je nízky hluk pri chôdzi, preto sú vinylové podlahy tak obľúbené aj v komerčných priestoroch.

Alpha Vinyl od Quick – Stepu

Pod názvom Alpha Vinyl nájdete kompozitné vinylové podlahy s najautentickejším dizajnom drevených podláh na trhu. Majú mimoriadne pevné jadro, a tak ani padajúce predmety, rozliatia či poškrabania nebudú robiť starosti. Pevné jadro ponúka ďalšiu výhodu: vo väčšine prípadov nebudete musieť pripraviť podlahu pred montážou. Dosky jednoducho namontujete patentovaným klik systémom aj pri rekonštrukciách. Zároveň sa táto rada pýši prívlastkom najvodovzdornejšie vinylové podlahy pod slnkom a spolu s radou Vinyl Flex patria aj k najodolnejším vinylovým podlahám na trhu. Preto môžete mať pekné podlahy s dekorom dreva aj v kúpeľni a nemať pritom pocit takého chladu ako pri dlažbe.

Tak ako pri rôznych iných stavebných materiáloch, či zariaďovacích prvkoch vášho domova je potrebné určiť hlavné priority, ktoré preferujete alebo vás limitujú pri výbere. To sú presne tie kritéria alebo požiadavky, ktoré Vás nasmerujú k výberu toho najvhodnejšieho typu podlahy pre vás.

A tak si už len zvoliť typ podlahy, ktorý je pre vás najvhodnejší z hľadiska vašich preferencií a vybrať si správny dekor. S tým vám už radi pomôžu naši odborníci v predajniach v Bardejove a vo Svidníku, kde si môžete pozrieť aj vystavené vzorky kvalitných laminátových a vinylových podláh od belgického výrobcu Quick – Step.

Môže Vás zaujímať

Veľkoformátová dlažba

Veľkoformátové obklady a dlažby sú čoraz obľúbenejšie v modernom interiérovom a exteriérovom dizajne. Majú elegantný a moderný vzhľad a dokážu váš priestor opticky zväčšiť. Jednou

Zobraziť viac »