Veľkoformátová dlažba

Veľkoformátové obklady a dlažby sú čoraz obľúbenejšie v modernom interiérovom a exteriérovom dizajne. Majú elegantný a moderný vzhľad a dokážu váš priestor opticky zväčšiť. Jednou z kľúčových výhod veľkoformátových obkladov a dlažieb je ich univerzálnosť. Môžu byť použité v rôznych aplikáciách, od podlahy po steny, kuchynské dosky, dvere a dokonca aj na vonkajšie fasády.

Získavajú si popularitu vďaka svojej univerzálnosti, odolnosti a estetickej príťažlivosti. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach a hrúbkach – 1200 x 1200 x 9 mm, 1200 x 2780 x 6 mm, 1600 x 1600 x 6 mm, 1600 x 3200 x 6 mm a ako nerektifikované aj v rozmere 1620 x 3240 x12 mm, ktorý je vhodný na kuchynské dosky a kuchynské ostrovy. Pretože sa dodávajú v takých veľkých veľkostiach, možno ich použiť na vytvorenie minimalistického vzhľadu s menším počtom škár, vďaka čomu sú ideálne pre väčšie priestory. S minimom škár vytvárajú čistejší a modernejší vzhľad.

Ďalšou výhodou veľkoformátových keramických dlažieb je ich odolnosť. Sú odolné voči poškriabaniu, škvrnám, UV žiareniu a vysokým teplotám, vďaka čomu sú ideálne na použitie v oblastiach s vysokou záťažou, ako sú obchodné priestory a verejné budovy. Navyše sa ľahko čistia a udržiavajú, čo znamená, že si môžu zachovať svoj vzhľad po dlhé roky bez potreby výmeny.

Z hľadiska dizajnu ponúkajú veľkoformátové dlažby a obklady široké možnosti. Môžu byť vyrobené tak, aby napodobňovali prírodné materiály, ako je mramor, drevo, kameň a betón, alebo môžu byť vyrobené v jasných a výrazných farbách, aby vytvorili výrazný kúsok. V prípade imitácie mramorov je možné dosiahnuť aj efekt pokračujúcich žíl, ktoré otvárajú nové možnosti ich použitia. Môžu byť tiež rezané a tvarované tak, aby sa zmestili do akéhokoľvek priestoru, čo znamená, že sa dajú použiť jedinečným a kreatívnym spôsobom.

Veľkoformátové obklady a dlažby sú výsledkom implementácie moderných technológií v plne automatizovanej výrobe obkladov a dlažieb. Talianska firma MIRAGE patrí medzi lídrov v ich výrobe, určuje trendy a má výrazný náskok pred ostatnými konkurentmi. Sme radi, že spolupracujeme s týmto výrobcom a môžeme sa aktívne podieľať na zavádzaní nových trendov aj u nás.

Montáž veľkoformátových dlažieb a obkladov

Pri montáži si veľkoformátové obklady a dlažby vyžadujú osobitnú pozornosť a starostlivosť. Pre ich väčší rozmer potrebujú špeciálne vybavenie a nástroje na manipuláciu a rezanie. Preto je nevyhnutné zodpovedne pristupovať k výberu zaškolených a riadne vybavených majstrov, ktorí používajú nielen stavebnú chémiu, ale aj náradie a pomocné systémy určené na montáž veľkoformátových obkladov a dlažieb.
Už od uvedenia veľkých formátov na trh sme sa zamerali aj na prácu s nimi. Vďaka niekoľkoročnému získavaniu skúsenosti a množstvu realizácií máme technológiu ich montáže zvládnutú.

Záverom možno povedať, že veľkoformátové obklady a dlažby sú všestranným a odolným stavebným materiálom, ktorý ponúka celý rad výhod.
Napriek vyšším nákladom a požiadavkám na inštaláciu stoja veľkoformátové obklady a dlažby za zváženie pre každého, kto chce vo svojom dome alebo v komerčnom priestore vytvoriť moderný minimalistický vzhľad.

Sú ideálne na použitie pre väčšie plochy, ľahko sa udržiavajú, sú šetrné k životnému prostrediu a sú k dispozícii v širokej škále dizajnov. Vďaka tomu sa stávajú čoraz obľúbenejšou voľbou pre architektov, dizajnérov a majiteľov domov.

Príďte sa inšpirovať možnosťami ich použitia do našich kúpeľňových štúdii v Bardejove a vo Svidníku.

Môže Vás zaujímať